1. kolo Českého poháru Teplýšovice

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 22-09-2012

0

Po letní přestávce začal Český pohár ve stiga hokeji prvním kolem v Teplýšovicích za účasti 66 hráčů. Z našeho týmu jich přijelo 6. Bohužel, nejeli bratři Tmějovi, kteří se zřejmě specializují jenom na turnaje světové ligy. V klubové soutěži se nám i bez jejich účasti podařilo po prvním turnaji díky Michalovi, Patrikovi a Kubovi, tedy nejlepším třem našim v turnaji obsadit první místo, které doufám udržíme do konce této sezóny. Od příštího turnaje by nám navíc měla pomoci tuto soutěž vyhrát nová akvizice klubu „Žeňa“ Levdansky. Obrovský pokrok ve své hře a pochvalu zaslouží náš nejmladší člen, Honzík Sládek, který si poprvé zahrál skupinu „A“. Porazil Standu Krause, Tomáše Waclawka, remizoval s Kryštofem Léblem, Patrikem Petrem, či Filipem Hamáčkem.

Obsadil sice až 24. místo, ale mezi juniory byl nejlepší. Petra Tměje zastoupil tentokrát ve vynikající formě hrající Michal Hvižď, který se probojoval až do finále proti „mašině“ z Třince Lukáši Turoňovi. Tomu Michal podlehl 0 : 3 na zápasy.

 Michal Hvižď

Přesto 2. místo Michala je vynikající, příště to třeba může být lepší. Pochvalu zaslouží také nováček v našem klubu Patrik Petr za krásné 5. místo a nezklamal ani šestý Jakub Sládek.

Druhé kolo Českého poháru se bude konat 20. října 2012 v Letovicích.

Pořadatelem bude klub THC Stiga Svitavy 93. Ještě před tímto pohárem nás čeká cesta do švýcarského Bernu na turnaj Světové ligy, kde by se měli představit i bratři Tmějovi.

Jsme zvědavi, jak se jim bude dařit v konkurenci domácích hráčů a jak dopadne jejich vzájemný souboj s Michalem Hvižděm, který prokázal výbornou formu.THC ∙ STIGA ∙ ELITES