10. kolo ČP – Naši do Jihlavy bez motivace, turnaj ovládli „žabáci“

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 12-05-2013

0

Desátým kolem Českého poháru byl na Horáckém stadionu v Jihlavě zakončen soutěžní ročník 2012/2013 ve stolním hokeji. Nebýt určitých nepříjemností při prvním ročníku tohoto jihlavského turnaje, mohla být startovní listina rozšířena ještě o hráče ze Slovenska. Na turnaj přijel slušný počet 74 hráčů, včetně Thomase Simona, který cestuje na naše české turnaje až z Berlína a který byl jediným cizincem na turnaji. Škoda že nepřijelo alespoň pár hráčů z Maďarska, do Jihlavy to nemají zas tak daleko.

Účastníci turnaje byli rozděleni do čtyř základních skupin. Tam ještě naši hráči bojovali o co nejlepší umístění – postoupili, až na Honzu Sládka a jeho otce Petra, všichni do výkonnostní skupiny „A“. Honza měl smůlu, byl ve své skupině sedmý. Nepostoupil na vzájemné zápasy s Davidem Cibulkou a Jirkou Chylíkem ml..

Škoda, poslední dva turnaje Czech Open a zde v Jihlavě to bylo spíše „o hlavě“. Svědčí o tom i čtvrtfinálový zápas ve skupině „B“ s Jirkou Váchou, který Honza prohrál 1 : 3 na zápasy a celou sérii působil odevzdaným dojmem. Honzův bratr Jakub nebyl také ve své kůži, tentokrát nepostoupil v „áčku“ ani do play-off a sezónu zakončil v Jihlavě 20. místem. Patrik Petr v osmifinále nastoupil proti budoucímu vítězi Zdeňku Matouškovi ml. První zápas byl ještě vyrovnaný, Patrik prohrál 4 : 5, ale v dalších dvou utkáních nedal ani branku a podlehl 0 : 4 a 0 :3, celkově na zápasy 0 : 3. Michal Hvižď sice v osmifinále vyřadil Davida Šmída ze Svitav 3 : 0 na zápasy (5:0, 7:0, 5:1), ale po debaklu svého bratra Leoše v osmifinále od Vaška Pikla 4:3 PP, 4:7, 0:4, 0:4 – celkově 1 : 3 na zápasy, nenastoupil ve čtvrtfinále proti Lukáši Turoňovi a spolu s bratrem odjeli domů. Dost nepochopitelné = herně na Lukáše dnes Michal měl.

Semifinále tak tvořily dvojice H. Dryák – F. Hamáček a L. Turoň – Z. Matoušek ml. Favorité jasní, ale výsledek dopadl přesně obráceně. Kdo by čekal, že favorité – Honza Dryák a Lukáš Turoň prohrají svoje série 0 : 3 na zápasy?! V konečném pořadí turnaje si tak Honza odvezl pohár za 3. místo, na Lukáše tak zbyla medaile „bramborová“. Finále tak bylo čistě „žabáckou“ záležitostí. Po výpadku těchto dvou hráčů na Czech Open na domácí půdě v Satalicích toto finále čekal málokdo, i když Zdeňkovi se v minulých letech v Jihlavě vždy dařilo. Zápasová série byla vyrovnaná, každý chvilku tahal pilku a o vítězi turnaje rozhodl až poslední pátý zápas. Filip v předešlých čtyřech zápasech v normální hrací době ani jednou neprohrál, „pouze“ dvakrát v prodloužení. Chybělo opravdu strašně málo, aby ve výsledcích vítězů ČP bylo vyryto další jméno. Bohužel pro Filipa, v pátém zápase zvítězil Zdeněk hubených 1 : 0, v sérii 3 : 2 na zápasy (2:3, 2:1 PP, 1:2, 3:2 PP a 1:0) a radoval se z vítězství. Filip byl blízko, nelze říci, že by rozhodla zkušenost, nervozita, štěstí či náhoda, ale Filip toho má ve stolním hokeji ještě mnoho a mnoho před sebou a jednou to určitě přijde a vítězství v ČP se určitě dočká. Nový ročník ČP začne letos v září. Do té doby se ještě setkáme 1. června v Letovicích, kde tým THC Stiga Svitavy 93 pořádá Mistrovství republiky, a nás čeká obhajoba mistrovského titulu v soutěži klubů z Českých Budějovic.

Bez Michala Hviždě a Jakuba Sládka, kteří odmítli účast za náš klub na tomto mistrovství, bude obhajoba těžkým oříškem, ale doufejme, že s posilou Vaškem Piklem, kterému byla udělena výjimka hrát za náš klub, obhajobu zvládneme.THC ∙ STIGA ∙ ELITES