2. kolo ČP – v Letovicích kraloval Michal Hvižď

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 20-10-2012

0

Pořadatelem 2. kola Českého poháru ve stiga hokeji byl klub THC Stiga Svitavy 93. Svého pořadatelství se zhostil na výbornou. Pěkný sál, dostatek místa kolem hracích stolů, přátelská atmosféra, krásné ceny… Svitavští v příštím roce pořádají mistrovství republiky, a pokud laťku, kterou nastolili na tomto turnaji zachovají, nebo ještě vylepší, máme se na co těšit. Odměnou za pěkně připravený a zvládnutý turnaj bylo umístění jejich hráčů Michala Zunky na 4. a Davida Šmída na 9. místě. K naší smůle právě Michal Zunka vyřadil ve čtvrtfinále naši novou posilu „Žeňu“ Levdanského 3 : 2 na zápasy. Žeňa udělal v sérii podle svých slov spoustu chyb, kterých se na dalších turnajích bude snažit vyvarovat. Přes to, celkové páté místo je skvělým výsledkem při premiéře na Českém poháru.

Smůlu měl v osmifinále i Jakub Sládek, který podlehl v pětizápasové bitvě Filipu Hamáčkovi ze Žabky Praha 2 : 3 na zápasy. Raritou bylo, že z pěti zápasů se muselo čtyřikrát prodlužovat. Celkové 12. místo bylo pro Jakuba zklamáním, nejraději by se viděl na každém poháru mezi nejlepšími deseti. Nedařilo se tentokrát ani Patrikovi, který sice postoupil do skupiny „A“, ale v ní nakonec obsadil až 17. místo. Posun zaznamenal náš nejmladší – Honzík Sládek, který se opět probojoval do skupiny „A“ a vylepšil své nejlepší umístění na 22. pozici a opět porazil několik výborných hráčů. Hvězdou se ovšem stal celkový vítěz turnaje, ve vynikající formě hrající Michal Hvižď. V osmifinále porazil 3 : 0 na zápasy Martina Ženíška z Gladiátors Plzeň, ve čtvrtfinále po boji Honzu Dryáka z Big Bandu 3 : 2 na zápasy.

V semifinále se utkal se Zdeňkem Matouškem ml. a po vyrovnaném prvním zápase, kde rozhodovalo pro našeho hráče až prodloužení, se v dalších zápasech Michal rozjel a nedal Zdendovi šanci. Porazil ho 3 : 0 na zápasy. V té době se už na svého finálového soupeře připravoval suverén Českých pohárů Lukáš Turoň z Třince, který měl v semifinále za soupeře překvapení turnaje Michala Zunku, kterého porazil 3 : 1 na zápasy. Michal vstoupil do finále rozpačitě, jako by se Lukáše bál a výsledek 6 : 1 pro Lukáše byl ještě milosrdný. Po poradě s Žeňou se Michal neuvěřitelně zlepšil a otočil výsledek po zápasech 1 : 2 a 3 : 5 ve svůj prospěch na 2 : 1. Čtvrtý zápas ovládl opět Lukáš, ale rozhodující pátý zápas zvládl Michal lépe, zvítězil 4 : 3 a stal se vítězem letovického turnaje. Bylo už na čase, neboť poslední turnajová Michalova výhra se datovala na loňském Czech Open, kdy ve finále turnaje Světové ligy porazil Rusa A. Titova. Potvrdit formu by měl Michal na dalším turnaji ČP 3. 11. 2012 v Českém Těšíně, kde mu jistě bude chtít vrátit finálovou porážku domácí Lukáš Turoň.THC ∙ STIGA ∙ ELITES