3. kolo ČP – v Českém Těšíně Michal Hvižď opět ve finále

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 03-11-2012

0

Michal  Hvižď a Patrik PetrSlušnou účastí 54 hráčů se mohou chlubit třinečtí pořadatelé 3. kola Českého Poháru, který se tentokrát konal v Českém Těšíně. Bylo to vůbec poprvé, co se turnaj konal v tomto městě. Pro náš klub to byl zřejmě nejúspěšnější turnaj v historii, neboť ze sedmi hráčů, kteří na turnaji startovali, se jich šest dostalo do skupiny „A“. jediný Petr Sládek zůstal „pod čarou“, ale vychoval své dva syny, kteří mu jistě dělají radost. Do soutěže klubů v brzké budoucnosti budou přispívat svými body, zvláště nadějný Honza, který se po výborných výkonech v celkovém pořadí turnaje dostal na 15. místo. Opět zlepšení a v juniorech po třech turnajích pojistil první místo. Škoda jen, že bratři Tmějové bojkotují turnaje Českého Poháru, účast v „A“ skupině by byla pro nás jistě početnější. Doufejme, že „křivdu“, kterou stále i po několika letech cítí, hodí už konečně za hlavu a pomohou klubu ještě k lepším výsledkům, vždyť Petr je na 10. a Láďa na 33. místě Světového žebříčku jednotlivců.

Michal Hvižď, první ve skupině, v osmifinále dostal za soupeře Karla Konečného, který postoupil z poslední postupové příčky a vyřadil ho suverénně 3:0 na zápasy (8:1, 3:0, 4:0), povolil mu pouze jeden jediný gól ve třech zápasech. Žeňa Levdansky, druhý v pořadí skupiny „A“ bohužel narazil na klubového parťáka, patnáctého hráče, Honzu Sládka. Obrovská zkušenost pro našeho mladého hráče, sice prohra 0:3 (1:6, 4:5P, 1:6), ale Honzík se svého soka nezalekl, zvláště ve druhém utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení. Prohra samozřejmě mrzela, ale „Žeňa“ má odehráno i několik velkých světových turnajů i účastí na mistrovství světa a má daleko více zkušeností. Honzíkův bratr Jakub si vysloužil do osmifinále toho nejlepšího, narazil na „mašinu“ Lukáše Turoně a byl vyřazen 3:0 na zápasy (4:3, 3:2P, 6:1). Úspěšně si vedla i naše posila z Benátek, Patrik Petr, který po pomalém začátku vyřadil v osmifinále domácího Tomáše Waclawka 3:1 (1:4, 6:2, 4:1, 6:1). Do čtvrtfinále postoupili tři naši hráči, Michal vyřadil domácího Petra Turoně 3:1 (5:1, 5:2, 3:4P, 4:3). Žeňa po boji „žabáka“ Filipa Hamáčka 3:2 (2:5, 3:2, 2:3P, 6:2, 4:3), Patrik Petr podlehl Zd. Matouškovi ml. 0:3 (1:3, 3:4, 4:5P). V osmifinále bojovali tedy naši dva zástupci o finále, bohužel do finále se probojoval pouze Michal Hvižď, který porazil 3:0 na zápasy Zdeňka Matouška ml. (2:1P, 4:3, 4:3). Žeňa Levdansky po vyrovnaném boji prohrál s Lukášem Turoněm 1:3 (2:3, 4:1, 3:5, 1:2P).

Finále z Letovic se tedy opakovalo, proti sobě nastoupili Michal a Lukáš. Šlo o první příčku v Českém Poháru po třech turnajích, oba měli doposud stejný počet bodů. Finále bylo znovu vyrovnané, Lukáš začal opět lépe, vyhrál první zápas 5:1. Ve druhém Michal vedl po první minutě zápasu 3 : 0, během dalších třech minut inkasoval šestkrát, ale během poslední minuty dokázal třikrát skórovat a vyrovnat. Patřila mu tedy první a poslední minuta zápasu. Utkání jak na houpačce, v prodloužení přálo štěstí Michalovi. Třetí zápas byl jednoznačně pro Michala 5:1 a vypadalo to, že Lukáš další zápas nezvládne, zvláště psychicky, ale opak byl pravdou. Další zápasy vyhrál 5:0 a 6:1, otočil celkový stav na 2:3 a vrátil Michalovi finálovou porážku z Letovic. I tak druhé místo je pro Michala skvělé, třetí Žeňa, pátý Patrik, čtrnáctý Jakub a patnáctý Honzík. Výborný výsledek, v pořadí klubů jsme opět navýšili náskok na naše soupeře. Další turnaj bude v Praze – Satalicích 8. prosince, tam z důvodu studijních povinností nebude Žeňa, doufejme, že ho v první desítce zastoupí Jakub Sládek, který měl v dosavadních turnajích více smůly než štěstí.