4. kolo ČP – V Praze překvapil Patrik Petr

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 08-12-2012

0

Patrik PetrPoslední turnaj Českého poháru tohoto roku se tradičně konal v Praze – Satalicích. Pořadatelem byl pražský klub HCS Žabka Praha a Č. A. S. G. Čekala se větší účast, bohužel ale přijelo pouhých 66 hráčů, z toho navíc překvapivě tři domácí hráči ani turnaj nedokončili. Je to určitě škoda, po roce přijet na turnaj a nevydržet až do konce. Příjemné překvapení tím pádem zažil úplný nováček Marek Felcman z Liberce, který nezískal sice ani bod, ale skončil čtvrtý od konce. Nepříjemné překvapení naopak čekalo po základní skupině na našeho juniora Honzu Sládka, který ve velmi vyrovnané základní skupině díky vzájemnému zápasu s M. Zunkou nepostoupil do skupiny „A“. Hráči P. Petr, K. Sládek a M. Hvižď, kteří pravidelně bodují do soutěže klubů, se tentokrát sešli pěkně pohromadě v jedné základní skupině, kterou ovládli a skončili na prvních třech místech.

Zvláště se dařilo Patrikovi, který ve výkonnostní skupině „A“ získal hned za favoritem turnaje Lukášem Turoněm 2. místo, tedy dobrou výchozí pozici pro play-off. V osmifinále nastoupil proti domácímu hráči Danielu Matýskovi a vyhrál 3:0 na zápasy (4:2, 1:0, 4:1). Michal Hvižď si poradil 3:0 na zápasy (5:4, 4:1 a 4:3) se svitavským Davidem Šmídem. Jakub Sládek chtěl prolomit brány osmifinále s Leošem Hvižděm ml., ale ve vyrovnaném boji podlehl na zápasy 1:3 (5:2, 3:4p, 4:7 a 1:2). Celkově tak získal 10. místo. Ve čtvrtfinále Patrik Petr po výborném výkonu zvítězil nad Kryštofem Léblem 3:0 na zápasy (3:1, 3:1, 3:2) a postoupil do semifinále. Druhý zástupce našeho klubu Michal Hvižď měl ve čtvrtfinále za soupeře Honzu Dryáka z pražského Big Bandu, který mu tentokrát oplatil porážku z Letovic a porazil ho 3:1 na zápasy (3:2, 5:1, 4:5p a 3:2).

Michal tak obsadil konečné 5. místo. Semifinálovým soupeřem Patrika byl domácí Zdeněk Matoušek ml. Patrik hrál opět výborně, favorita překvapil svojí hrou a opravdu chybělo velmi málo a náš hráč si mohl poprvé v životě na turnaji ČP zahrát vytoužené finále. Rozhodl čtvrtý zápas série, kdy Patrik ještě těsně před koncem vedl, bohužel však inkasoval a v prodloužení svému soupeři podlehl. Poslední, rozhodující pátý zápas série, zvládl lépe Zdeněk a postoupil do finále proti Lukáši Turoňovi. Patrik získal svoje nejlepší umístění na ČP a doufejme, že se mu brzy podaří do finále postoupit. Vítězem turnaje se stal Lukáš Turoň, který si po vyrovnané sérii se Zdeňkem poradil 3:2 na zápasy (4:1, 3:4p, 3:2, 3:4p a 5:1). V soutěži klubů jsme zvítězili i ve čtvrtém turnaji po sobě, tentokrát však jen od 2 body. Na dalším turnaji příští rok v Brně – 19. 1. bude snad v dispozici i Žeňa Levdansky, který se pražského turnaje ze studijních důvodů nemohl zúčastnit.

Závěrem bych Vám všem chtěl poděkovat za letošní výsledky na turnajích jak doma tak v zahraničí. Cíl kvalifikovat se na Mistrovství světa do norského Stavangeru je zatím na dobré cestě. Tři hráči mezi osmi nejlepšími, Honzík zatím ve své juniorské kategorii dokonce na místě prvním. V soutěži klubů se od Vás jiné místo než první nečeká, v každém turnaji zatím roli favorita potvrzujete. Jste ovšem teprve na začátku naší cesty, tak Vám přeji hlavně neusnout na vavřínech a dál poctivě trénovat. Vaše výsledky by se měly v příštím roce objevit v nominační tabulce. Přeji Vám do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a chuti v tom našem sportu něco dokázat, hlavně pak na Mistrovství světa v Norsku.

Miloš Ševr …. Předseda klubuTHC ∙ STIGA ∙ ELITES