5. kolo Českého Poháru – V Brně se štěstí našim hráčům obrátilo zády

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 20-01-2013

0

Výtězové turnajeRektorát VUT v Brně byl dějištěm 5. kola Českého Poháru ve stiga hokeji. Krásné prostory zaplnilo rekordních 98 hráčů – do rovné stovky chyběli pouze dva (např. bratři Tmějovi nebo Krausovi). Úvodní slovo si vzal zástupce VUT v Brně, pan Svoboda, kterého doplnil domácí hráč a zároveň jeden z hlavních pořadatelů Dušan „Čmaňa“ Vítámvás, který svojí podobou jakoby vypadl z oka pražskému herci Pavlu Zedníčkovi. Rekordních 98 hráčů bylo rozděleno do čtyř základních skupin, čekal nás dlouhý maraton zápasů o postup mezi nejlepší.

V první skupině jsme měli zástupce Jakuba Sládka, který si počínal suverénně a obsadil krásné druhé místo, tedy postup do skupiny „A“. Do této skupiny byl nasazen i nováček Marek Felcman z Liberce, který naopak toužil po prvních vítězstvích na Č.P.

Čekání na dva body trvalo dlouho, ale radost z vítězství nakonec Marek měl, když porazil Z. Smolíka st. Ve druhé skupině bojoval bratr Jakuba, Honza, který měl skupinu „A“ nadosah, ale zbytečně prohrál s Jindrou Petrem a zahrál si skupinu „B“. Třetí skupinu ovládl Michal Hvižď, bohužel Patrik Petr, který překvapil na turnaji v Praze, tentokrát ve stejné skupině obsadil až osmé místo. Spolu s Honzou Sládkem si zahráli ve skupině „B“. Ve čtvrté základní skupině jsme měli poslední želízko v ohni, Žeňu Levdanského, který skončil třetí, v klidu si postup do „áčka“ pohlídal.

Ve výkonnostní skupině „A“ všichni naši hráči postoupili do play-off. Katem pro naše hráče Jakuba Sládka a Michala Hviždě se stal hráč Big Bandu Honza Dryák, který nejprve v osmifinále vyřadil v pěti zápasech Jakuba až v prodloužení pátého zápasu a pak ve čtvrtfinále Michala 3:2 na zápasy. Po vítězství v osmifinále nad Karlem Konečným ze Svitav 3:0, dal stopku našemu hráči ve čtvrtfinále bratr Michala Leoš, který našeho hráče porazil v pěti zápasech 3:2 v prodloužení pátého zápasu. Do semifinále se tentokrát nikdo z našich nepodíval, doufejme, že se bude lépe dařit našim hráčům ve švédském Malmö, kde pokračuje Světová liga již za 14 dnů, o další týden později náš čeká Český pohár na Kladně, kde budeme opět útočit na příčky nejvyšší. V Brně nakonec nedošlo k žádnému překvapení, vítězství si odvezl do Třince Lukáš Turoň, který porazil ve finále Zdeňka Matouška 3:1 na zápasy, třetí místo obsadil přemožitel našich hráčů, ve výborné formě hrající Honza Dryák .

Žeňa Levdansky obsadil páté, Michal šesté místo a Jakub Sládek byl třináctý. Petr Patrik obsadil 25. místo, Honza Sládek, který byl po nepostupu do „áčka“ tak moc smutný, že v dalších zápasech nenašel motivaci a byl rád, že turnaj dokončil, skončil na 32. místě. Pro doplnění byli naši veteráni Miloš na 47. a Petr na 73. místě. Liberecký Marek Felcman měl radost z 93. místa, nakonec se mu podařilo čtyřikrát zvítězit a třikrát remizovat. Bude to mít v konkurenci hráčů dost těžké, ale každý začátek je těžký, budeme Markovi držet palce. V klubech jsme tentokrát skončili druzí za „Žabáky“ z Prahy, třetí místo obsadil též pražský klub, Stiga Big Band.THC ∙ STIGA ∙ ELITES