6. kolo ČP – Po úspěchu v Malmö Michal vítězí na Kladně

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 10-02-2013

0

Týden po úspěchu českých hráčů na turnaji Světové ligy ve švédském Malmö pokračoval Český pohár šestým kolem na Kladně. Překvapivě nízká účast, pouhých 59 přihlášených. Bohužel na turnaj nedorazil z našeho týmu Žeňa Levdansky, který odletěl po turnaji v Malmö domů na Ukrajinu a Patrik Petr zřejmě potřeboval odpočinek. 20. místo ve Švédsku považoval za neúspěch. Bratři Tmějovi na Český pohár nejezdí a tak z našeho týmu udržet vedení v soutěži klubů měl za úkol trojlístek Michal, Jakub a jeho bratr Honza.

Osm přihlášených „žabáků“, kteří nám v soutěži šlapou na paty z druhého místa, mělo oprávněnou radost z torza našich hráčů a již v průběhu základních skupin dávalo jasně najevo, kdo dnes v týmech zvítězí.

Úkol našich hráčů byl jasný, získat co nejlepší umístění a nedovolit „žabákům“ přiblížit se nadosah v celkovém pořadí klubové soutěže. Všichni tři naši hráči splnili základní cíl, postup do skupiny „A“. Michal s Jakubem skončili ve své skupině hned za „žabákem“ Zdeňkem Matouškem ml. Honza Sládek postoupil díky vzájemným zápasům s T. Waclawkem a P. Turoněm.Jakub sice postoupil do play-off, ale až z třináctého místa, z hráčů před sebou dokázal porazit jen Vaška Pikla, naopak ztrácel i s hráči na chvostu výkonnostní skupiny „A“.

V play-off se Jakubovi příliš nedaří, nebylo tomu jinak i tentokrát, prohrál opět hned v prvním kole s Leošem Hvižděm ml. 1:3 na zápasy a obsadil konečnou třináctou příčku. Jakubův bratr Honza sbírá ve skupině „A“ teprve zkušenosti, ale opět zabojoval a získal osmnáctou příčku. Michal Hvižď obsadil v „áčku“ třetí příčku a narazil na přijatelného soupeře Karla Konečného, kterého porazil 3:0 na zápasy. (4:0, 7:3, 6:2).

Ve čtvrtfinále nastoupil proti Michalu Zunkovi, který po výpadku ve švédském Malmö opět ukázal svoji lepší stránku stiga hokeje. Na našeho Michala ale přesto nestačil a prohrál 3:1 na zápasy (6:1,3:7,4:3,4:3). Ve čtvrtfinále se náš hráč tradičně utkává s Honzou Dryákem, tentokrát se poprvé setkali v semifinále. Michal s Honzou prohrával na zápasy 1:2, sérii ale otočil a zvítězil po boji 3:2 (0:3,2:1,0:3,4:1,5:3). Druhou semifinálovou dvojici tvořil Michalův bratr Leoš a favorit turnaje Lukáš Turoň. Leošovi chyběla trocha štěstíčka, vedl 2:1 na zápasy, v posledním rozhodujícím pátém zápase 3:2, ale Lukáš zápas otočil a zvítězil 3:2 na zápasy (4:3,1:3,1:3,6:2,4:3) a postoupil do finále proti našemu hráči.

Michal začal dobře, první zápas zvládl 3:2, v dalších byl ale úspěšnější Lukáš 4:1 a 4:3 a čekalo se další Lukášovo vítězství. Michal ale v dalším zápase zvítězil 4:2, vyrovnal sérii na 2:2 a rozhodoval poslední pátý zápas. V něm se Lukáš gólově neprosadil, Michal byl naopak třikrát úspěšný a podruhé v letošní sezoně ve finále Lukáše porazil. Díky výhře uchoval naději na vítězství v letošním seriálu Českého poháru, do konce sezony zbývají ještě čtyři turnaje. Může se stát cokoli, Lukáš byl, je a bude silný soupeř, nechme se překvapit.

V soutěži klubů díky Michalovu vítězství jsme nakonec se „žabáky“ prohráli pouze o jeden jediný bod, což je pro nás vlastně při absenci ostatních hráčů vítězství. Další kolo Českého poháru bude 9. března v Litomyšli. Třeba se nám podaří přesvědčit bratry Tmějovi a na domácí půdě nastoupí. Byla by to pro ně dobrá příprava na turnaj Světové ligy, který se bude hrát o týden později a to 16. – 17. 3. v Moskvě, kam je doprovodí z našeho klubu ještě Patrik Petr.THC ∙ STIGA ∙ ELITES