7. kolo ČP – Stíhací jízda za Lukášem pokračuje, Michal zvítězil v Litomyšli

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 10-03-2013

0

7. kolo ČP - Michal zvítězil v LitomyšliPo měsíční pauze pokračoval seriál turnajů Českého poháru sedmým kolem v rodišti Bedřicha Smetany, v Litomyšli. Turnaj se odehrál v Lidovém domě, pořádal ho klub Stiga HC Benátky a pro vítěze byly připraveny tradiční ceny v podobě knížek a zejména pro „fajnšmekry“ pravý včelí med. (Ten je možný objednat u pořadatele turnaje Jindry Petra alespoň týden před turnajem, takže tuto oblíbenou pochoutku si může odvést domů kdokoli z účastníků a to za výhodnou cenu).

Ač chyběli na turnaji někteří tradiční účastníci, 66 hráčů byl slušný počet. Čekali jsme i účast našich hráčů – bratrů Tmějů – na domácí půdě, ale ti bohužel dali přednost domácí přípravě. Na turnaj Světové ligy, který se koná za týden v Moskvě, mohl být tento turnaj pro ně dobrá příprava. Všichni naši pravidelně bodující hráči do soutěže klubů splnili povinnost postoupit do skupiny „A“.

Radost nám opět udělal náš junior Honza Sládek, který zlepšil své umístění v konečném pořadí turnaje. Podařilo se mu obsadit poslední 16. příčku pro play-off, kde bohužel nastoupil proti prvnímu hráči výkonnostní skupiny „A“, jímž byl hráč našeho klubu Michal Hvižď. Ten neponechal nic náhodě a Honzu porazil 3 : 1 na zápasy (4:3, 3:2, 3:4, 4:1).

Osmifinálové prokletí konečně překonal i Honzův bratr Jakub, který do čtvrtfinále přešel s notnou dávkou štěstí přes Petra Turoně 3 : 2 na zápasy (5:3, 3:4, 2:5, 3:2 pp, 6:4). Mezi nejlepší osmičku se po vítězství 3x 5 : 2 nad Michalem Zunkou probojoval i Patrik Petr, který na minulém turnaji ČP na Kladně chyběl. Postupem tří našich hráčů mezi osmičku nejlepších bylo jasné, že v soutěži klubů na tomto turnaji zvítězíme i vzhledem k tomu, že našim pronásledovatelům z „Žabky“ ze studijních důvodů chyběl tradiční „sběrač“ bodů Filip Hamáček. Michal zvítězil v LitomyšliVe čtvrtfinále měl Michal Hvižď za soupeře opět týmového kolegu – po Honzovi tentokrát jeho bratra Jakuba. Pokud chtěl Michal ohrozit Lukášovo první místo v celkovém hodnocení ČP, musel zvítězit. To se podařilo 3 : 0 na zápasy (4:2, 5:2, 6:1). Jakub tak obsadil v konečném pořadí turnaje osmou příčku. Pomoci Michalovi a přejít do semifinále přes Lukáše Turoně mohl Patrik Petr, ale bohužel, pro Lukáše rozhodla dobře odehraná dvě prodloužení a výhra 3:1 na zápasy (4:3, 1:3, 2:1 pp a 3:2 pp). I přes porážku Patrik odehrál vyrovnanou sérii a pro Lukáše rozhodla větší zkušenost v zápasech play-off, kde toho odehrál daleko více než náš hráč. Konečné 6. místo v turnaji je pro Patrika přesto skvělé. V semifinále v případné výhře Patrika nad Lukášem mohl Michal v play-off už na třetího klubového hráče za sebou, bohužel ho však čekal soupeř nejtěžší – Lukáš. Michal, pokud chtěl ještě nějakou šanci Lukáše dohonit v celkovém pořadí, musel zvítězit. Byla to opět bitva jak řemen, oba hráči jsou známi svými gólovými přestřelkami, tentokrát však podřídili všechno obraně a moc gólů nepadalo. Lukáš zvítězil v prvním zápase 1 : 0, ale v dalších třech byl šťastnější Michal (2:1, 4:0, 2:1) a zvítězil na zápasy 3 : 1. Finálovým soupeřem mu byl „žabák“ Zdenda Matoušek ml., který, stejně jako Michal, toužil po vítězství. ČP - Michal zvítězil v Litomyšli Finálový souboj byl vyrovnaný, muselo se rozhodnout až v prodloužení rozhodujícího pátého zápasu. Prodloužení je vždy loterie, po buly získal puk Michal a rozhodl finálový zápas ve svůj prospěch. Po zápase sice Zdenda konstatoval, že kdyby měl puk, věděl by jak na Michala a zvítězil by on, ale proč tak neučinil ještě v základní hrací době, ví jen on sám. Michal tak opět stáhl pár bodíků na tentokrát třetího hráče turnaje Lukáše a jeho naděje stále žije. Čtvrté místo v Litomyšli obsadil Honza Dryák z Big Bandu. V soutěži klubů jsme tentokrát zvítězili a druhým „žabákům“ odskočili o dalších 39 bodů, celkově máme náskok už 112 bodů.

Další turnaj nás čeká 30. března v Milovicích. Doufejme, že Michalova stíhací jízda za Lukášem bude pokračovat.

Za necelý týden odlétají tři naši zástupci (Petr, Láďa, Patrik) na turnaj Světové ligy do Moskvy, tak vám všichni přejeme hodně štěstí a úspěchů na turnaji.THC ∙ STIGA ∙ ELITES