8. kolo ČP – Hattrick se Michalovi nepodařil, Lukáš Turoň otočil vývoj finále

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR | Publikováno 31-03-2013

0

Veterán Petr Sládek při utkáníOsmým kolem pokračoval turnaj Českého poháru v Milovicích, kam přijela z našeho klubu šestice hráčů. Ze studijních důvodů turnaj vynechal Žeňa Levdansky, přislíbil však, že turnaj Světové ligy v Praze určitě nevynechá. Účast v Praze potvrdili i bratři Tmějové, kteří by rádi navázali na dobrý výsledek z předešlého turnaje „Big six“ z Moskvy.

Do Milovic přijelo 69 hráčů, z Berlína tradiční účastník Českého poháru, Thomas Simon. Základní skupiny našim nejlepším vyšly na jedničku, Patrik s Jakubem ovládli 1. skupinu a Michal s Honzou 3. skupinu. Překvapením byl opět Honza Sládek, který prohrál pouze jediný zápas s Michalem a nechal ve skupině za sebou takové zkušené borce, jako např. Petra Turoně, Kryštofa Lébla Adama Zielinského, Davida Brdíčka, Tondu Šurýna, Jirku Váchu nebo Davida Cibulku.

Honzovo zlepšení během letošní sezóny je opravdu markantní, jenom vydržet a zapracovat na psychice, tam je největší Honzův problém. Doufejme, že s věkem to bude stále lepší a lepší. Ve skupině „A“ ho nakonec od play-off dělila jediná příčka, chyběl tentokrát jeden bod. V turnaji tak obsadil 17. místo, v juniorech stále drží druhou pozici za Martinem Maděrou. Ostatní naši hráči si vybudovali ve skupině „A“ dobré výchozí pozice do play-off. Michal skončil třetí, Patrik s Jakubem obsadili sedmou resp. osmou pozici.

Patrik Petr v osmifinále nedal šanci svitavskému Michalu Zunkovi, zvítězil 3:0 na zápasy (5:3, 4:0, 4:0) stejně tak 3:0 zvítězil Michal Hvižď nad Pavlem Plešákem, který k zápasové sérii vůbec nenastoupil a prohrál kontumačně třikrát 5:0. Jediným, kdo byl z našeho trojlístku vyřazen, byl Jakub Sládek, který nestačil na „žabáka“ Filipa Hamáčka a prohrál 1:3 na zápasy. (3:2, 1:3, 0:2, 2:3). V celkovém pořadí turnaje obsadil Jakub desátou pozici a svými body pomohl zvítězit v soutěži klubů na tomto turnaji. Ve čtvrtfinále měl Michal za soupeře Standu Krause z Absolutu, kterému nedal šanci a porazil ho ve třech zápasech (9:2, 4:2, 5:3). Michal stále věřil případnému klopýtnutí soka v boji o vítězství v Českém poháru Lukáše Turoně, ale Lukáš hrál fantasticky a Filipovi Hamáčkovi uštědřil ve čtvrtfinále debakl 3:0 na zápasy, po jednoznačných výsledcích 5:0, 9:3 a znovu 5:0. Naše čtveřice pěkně vedle sebe - Michal, Patrik, Honza a Jakub

V semifinále měl tentokrát výhodu Lukáš, kterému k sérii nenastoupil jeho otec Petr. Viděl, že nemá proti synovi žádnou šanci, zapsala se do výsledků kontumační prohra 3x 5:0 a Lukáš mohl v klidu odpočívat a čekat na svého finálového soupeře, který vzešel z dvojice Michal Hvižď – Zdeněk Matoušek ml. Série mezi těmito dvěma hráči byla napínavá a hlavně dlouhá, což Lukáš vítal, spoléhal ve finále na únavu protivníka. Michal zvítězil v prvním zápase po prodloužení 3:2, další dva zápasy prohrál 3:4 a 0:3, aby později v dalších zápasech sérii otočil a znovu, jak jinak než v prodloužení, zvítězil 2:1 a 5:4. Paradoxem tentokrát bylo, že Zdenda ani jednou v základní hrací době neprohrál, a přesto byl vyřazen!! A obsadil tak celkově v turnaji třetí příčku.

Ve finále měl zpočátku navrch náš hráč, vedl 2:1 na zápasy (4:2, 1:2, 5:1), ale Lukáš nic nevzdal a otočil nepříznivý výsledek z 1:2 na 3:2 (3:1, 5:1) vcelku jasnými výhrami. Tímto vítězstvím se Lukáš opět o něco víc přiblížil k celkovému prvenství v Českém poháru. Musel by se stát velký zázrak, aby o něj přišel. Další turnaj nás čeká již za 14 dní v Praze, bude to poslední šestý turnaj „velké šestky“, kde se očekává spousta hráčů ze zahraničí. Prosadí se opět čeští hráči Michal s Lukášem, nebo bude finále čistě zahraniční?? Nechme se překvapit. V soutěži klubů jsme opět zvítězili, i když jen s nepatrným náskokem před Žabkou Praha a třetím Třincem.THC ∙ STIGA ∙ ELITES