9. kolo ČP – skvělý výsledek našich hráčů na CZECH OPEN v Praze

admin | Zařazeno v ČESKÝ POHÁR, CZECH OPEN | Publikováno 14-04-2013

0

Součástí turnaje Světové ligy bylo i deváté kolo Českého poháru, které definitivně rozhodlo o jeho vítězi. I když Michal Hvižď měl ještě teoretickou šanci na vítězství v Českém poháru, jeho lídr – Lukáš Turoň neponechal nic náhodě a po výhře v Milovicích zvítězil zcela jednoznačně i na největším turnaji sezóny, na Czech Open 2013 v Praze a s předstihem si zajistil vítězství v letošním ročníku ČP, právě před naším hráčem. Druhou až pátou příčku obsadili hráči našeho klubu, kteří tak rozhodli o konečném triumfu v soutěži klubů v letošním ročníku Českého poháru ještě před posledním kolem v Jihlavě.

V Praze se sešlo 114 hráčů z osmi zemí, kteří byli rozděleni do šesti skupin po 19 hráčích. Kromě Honzy Sládka a jeho otce Petra, postoupili všichni naši zástupci do finálových skupin. Honza skončil na prvním nepostupovém devátém místě a byl hodně zklamaný ze své hry.

Postup mu unikl o 4 body. Vše si vynahradil v odpoledních bojích ve skupině „B“, kterou suverénně vyhrál o pět bodů a ukázal, že pokud se srovná psychicky, bude kousat jako správná šelma i ty nejlepší. Během letošní sezóny udělal obrovský kus práce, v dalších se bude určitě už jenom zlepšovat.

Ve výkonnostních skupinách A1 a A2 patřili naši hráči opět k nejlepším. Petr, Michal i Patrik obsadili první tři místa ve své skupině, Žeňa vyhrál skupinu A2. Nedařilo se Láďovi, který obsadil příčku jedenáctou a ještě hůř dopadl Jakub, který nechal formu doma a ze čtyřiadvaceti hráčů obsadil příčku dvacátou.

V osmifinále všichni naši hráči zvítězili nad svými soupeři. Nervy nám pocuchal pouze Patrik, který souboj s Kristijanem Curkovicem dotáhl až do sedmého zápasu, ve kterém rozhodl o svém postupu do čtvrtfinále vítězstvím 4 : 2, na zápasy 4 : 3.

Ve čtvrtfinále měli naši hráči štěstí, protože nenastoupili proti sobě. Žeňa bojoval s Finem Santtu Sainiem a zvítězil 4 : 1 na zápasy (1:3, 2:1 PP, 5:2, 4:2,5:1). Michal měl za soupeře Švéda Petera Ostlunda, kterého porazil na zápasy 4 : 2 (3:2, 2:7, 2:3, 2:1, 4:0 a 5:4 PP). Petr Tměj měl za soupeře bratra Michala Leoše, který zvítězil jen v prvním zápase 3:1, ostatní zápasy zvládl náš hráč 2:1, 3:1, 3:1 a 3:2 PP, celkově v sérii tedy 4 : 1. Nejtěžší úlohu měl Patrik Petr, který „vyfasoval“ nejlepšího českého hráče Lukáše Turoně. Boj byl vyrovnaný, Patrik dokonce vedl 3:2 na zápasy a schylovalo se k velkému překvapení, ale Lukáš v šestém zápase zabral a zvítězil 3:0. Srovnal tak sérii na 3:3. Rozhodovat musel poslední sedmý duel, který byl opět vyrovnaný. Náš hráč vedl ještě chvíli před koncem 2:1, ale Lukáš zvládl lépe koncovku a otočil výsledek na 2:3 ve svůj prospěch. Obrovská škoda pro náš tým – mohli jsme mít v semifinále turnaje Světové ligy čtveřici našich. Myslím, že mít všechny čtyři hráče z jednoho klubu v semifinále se ještě nikomu nepodařilo.

V semifinále po dvou prohrách se Žeňou 2:3 a 0:3 se Michal Hvižď rozhodl dále nepokračovat. Vzdal jak tento semifinálový zápas, tak zápas o 3. místo. Žeňa měl tak postup do finále zjednodušen. Petr Tměj proti Lukášovi tentokrát neměl šanci a prohrál 0:4 na zápasy (3:6, 3:4 PP, 1:4, 1:3). Ve finále Lukáš po vyrovnaných zápasech porazil Žeňu Levdanského také 4 : 0 na zápasy (4:3, 3:2 PP, 4:3 PP, 6:2) a tak se stal dalším českým hráčem, co pozvedl pohár za vítězství na turnaji Světové ligy.

Poslední turnaj Českého poháru sezóny 2012/2013 proběhne 11. května na Horáckém stadionu v Jihlavě, 1. června nás pak čeká Mistrovství republiky v Letovicích.THC ∙ STIGA ∙ ELITES