Berlin Open 2013 – Michal stříbrný, Honza pátý

admin | Zařazeno v SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 25-05-2013

0

V posledním květnovém víkendu se konal turnaj světové ligy v Berlíně, kterého se zúčastnili z našeho týmu Michal Hvižď, Honza a Petr Sládkovi.

Vyrazili jsme ve dvě hodiny ráno a cestou jsme se stavili v Tropical Islands, ale pro nedostatek času jsme před aquaparkem udělali jen pár fotek.

Turnaj se konal v Charlottenburgu, v poklidné čtvrti plné zeleně, v tělocvičně jednoho sportovního klubu. Za účasti 45 hráčů se hrála jedna základní skupina systémem každý s každým, která byla díky velkému počtu zápasů hodně náročná. Zúčastnilo se ho celkem 12 českých hráčů. Michal skončil v této skupině druhý těsně za svým bratrem Leošem při stejném počtu bodů. Překvapivě na třetím místě ve skupině skončil Honza, který za sebou nechal řadu papírově lepších hráčů. Petr jako tradičně do play-off nezasáhl a skončil na 40. místě.

Play-off hrálo prvních 16 hráčů základní skupiny. Michal narazil na švédského hráče Micaela Borgha, s kterým už prohrával 1-3 na zápasy, ale nakonec to dokázal otočit na 4-3

(3-5,9-2,2-4,3-4,4-1,3-1,4-2). Proti Honzovi nastoupil lotyšský hráč Jorens Leskovics, který už vedl v sérii 2-0 na zápasy. Honza se nakonec vzchopil a tuto sérii dovedl do vítězného konce na 4-2 (3-4,1-5,5-3,6-2,5-0,2-1).

Ve čtvrtfinále si Michal hravě poradil se Švýcarem Jean-Claude Clausem 4-0 na zápasy, zatímco Honza podlehl zkušenějšímu hráči Kryštofu Léblovi 1-4 na zápasy a díky třetímu místu v základní skupině skončil celkově pátý. V semifinále Michal porazil Kryštofa 4-1

(6-1,3-0,0-2,3-2,3-1) a ve finále nastoupil proti svému bratru Leošovi. Vzhledem k pokročilé době se oba hráči dohodli, že finále odehrají pouze na dva vítězné zápasy. Na Michalovi se projevila únava z řízení auta v předchozí noci a prohrál s Leošem 0-2 (2:4,4:5).

Negativem turnaje v Berlíně byla kvalita hokejů a „hodnotné“ trofeje. Stav hokejů naznačoval, jako kdyby dobytí Berlína proběhlo právě před týdnem, a na cenách pro vítěze byl vidět propastný rozdíl mezi „bohatým“ západem a „chudým“ východem. Zatímco na všech ostatních turnajích Světové ligy vítěz vyhrává pohár nebo obdobnou vkusnou cenu, v Berlíně Leoš vyhrál plastový model Braniborské brány jako z kindervajíčka, druhá a třetí cena byla bílý porcelánový hrnek s potiskem a jedna z cen vypadala jako kdyby ji vyrobily děti ve školních dílnách.

Jan SládekTHC ∙ STIGA ∙ ELITES