Helsinky Open 2013 ovládl favorit Maxim Borisov

admin | Zařazeno v AKTUALITY, SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 21-10-2013

0

Petr bojuje s budoucím vítězem turnaje M. BorisovemPrvní velký turnaj Světové ligy v Helsinkách v útrobách olympijského stadionu absolvovali i dva hráči našeho klubu – bratři Petr a Láďa Tmějovi. Jejich cesta vedla nejprve autem do Varšavy a odtud letecky do Helsinek. Nejlevnější cesta jaká byla možná. Původně přihlášení hráči Oleg Dmitrichenko, Anton Kiselov a domácí veterán Janne Kokko nakonec nepřijeli. Přesto mezi přihlášenými bylo kromě velkého favorita Maxima Borisova spousta kvalitních špičkových hráčů. Mezi špičku patřil i Petr Tměj, momentálně devátý hráč světa. Účastníci byli rozděleni do pěti základních skupin po šestnácti hráčích, do další fáze turnaje postoupilo z každé skupiny osm hráčů. Naši hráči ze základní skupiny bez problémů postoupili. Petr z druhého, Láďa ze čtvrtého místa. Čtyřicet postoupivších bylo rozděleno do dvou skupin po 20 hráčích, kde se v každé bojovalo o osmičku nejlepších.

Láďa měl smůlu, chyběl mu pouhý bod na osmé místo, Petr ve druhé skupině obsadil čtvrté místo a zajistil si play-off proti Santtu Sainiovi, který skončil v první skupině na 5. místě. Zápas musel rozhodnout až sedmý rozhodující zápas, i když náš hráč vedl již 3 : 1 na zápasy. Santtu nepříznivý stav dokázal vyrovnat, ale v posledním zápase nedal ani gól a prohrál 0 : 2, celkově 3 : 4 (3:2,1:2, 2:5, 2:4,1:0, 3:1, 0:2).

Petr postoupil mezi nejlepších osm, ale bohužel narazil na vítěze skupiny Maxima Borisova, kterému podlehl 0 : 4 na zápasy (4:6, 3:6, 4:5, 3:4). Turnaj tak pro Petra skončil a celkově obsadil pěknou sedmou příčku. Jeho bratr, kterému uniklo play-off o pouhý bod, obsadil celkovou 18. příčku.

Maxim Borisov nedal žádnému soupeři šanci. Nejprve vyřadil domácího Ahti Lampiho 4 : 0 (4:1, 3:2, 5:0, 6:2) a ve finále švédského veterána Larse Henrikssona 4 : 2 (1:2, 8:3, 4:1, 4:5, 4:1, 3:0). Třetí místo obsadil ruský hráč Alexej Titov.THC ∙ STIGA ∙ ELITES