Moscow Open 2013 – Velmi slušný výsledek našich hráčů v nabité konkurenci

admin | Zařazeno v SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 18-03-2013

0

zleva: Láďa Tměj, Petr Tměj, Patrik Petr

Trojice hráčů – Patrik Petr a bratři Láďa a Petr Tmějovi se zúčastnili dalšího dílu turnajů Světové ligy, tentokrát v Moskvě. Vysoká účast 205 hráčů a zejména obrovská kvalita turnaje zaručovala ve dvoudenním klání zajímavé a dramatické boje o stupně vítězů. Motivací pro hráče byly i prémie za umístění – prvních 60 hráčů v pořadí turnaje si mezi sebe rozdělilo 10.000 US dolarů. Moskva je prémiemi specifická, nikde jinde finanční odměny na turnajích Světové ligy neuvidíte. Michaila Margolise, který pořádal do loňského roku všechny moskevské turnaje, letos nahradil Alexey Titov, který s Antonem Gladkoborodovem vytvořili nový systém turnaje. Anton spolupracoval již s Michailem Margolisem od počátku jeho turnajů, kde se podílel jakožto odborník v oblasti designu a reklamy.

S A. Titovem vytvořili nový styl a charakter turnaje, bylo navrženo nové logo moskevského turnaje, které bylo možno spatřit jak na pohárech pro vítěze, tak na různých reklamních bannerech, diplomech, tričkách nebo šálcích. Michail Margolis se zapsal do historie ruského stolního hokeje, po dobu dvanácti let žil pro stolní hokej, pořádal každoročně největší světový turnaj a díky němu a jeho schopnostem dovedl ruský stolní hokej nejen k mnoha titulům mistrů světa i Evropy, ale i pomohl pozvednout úroveň turnajů v celém stolně-hokejovém světě. Jeho nástupce Alexey se bude muset hodně otáčet, aby laťku, kterou nastavil Michail, udržel, ale doufejme a držme palce, ať se mu to podaří.

„První ročník“ pod novým názvem Moscow Open 2013 napověděl, že úroveň bude i v dalších letech na vynikající úrovni a je dosti možné, že v dalších letech třeba žák, překoná svého učitele. Zajímavostí turnaje byl automatický postup nejlepších šestnácti hráčů dle pořadí ve světovém žebříčku, přímo do skupiny „A“. Petr Tměj, měl díky devátému místu v žebříčku v sobotu volno, mohl tedy sledovat a držet palce svému bratrovi Láďovi a oddílovému kolegovi Patriku Petrovi. Láďa, který bojoval v první skupině, obsadil celkovou druhou příčku, Patrik bojoval v sedmé skupině, kterou nakonec vyhrál. Oba naši hráči v základních skupinách obstáli a postoupili do finálových, kde hrálo celkem 60 hráčů ve čtyřech skupinách. Nejlepších osm z každé skupiny postoupilo do vyřazovacích bojů. Petr s Patrikem postoupili, Láďa díky nevyrovnaným výkonům bohužel o bod nepostoupil. zleva: Petr Tměj (4. místo), Maxim Borisov (3. místo), Alexandr Miloradov (1. místo), Oleg Dmitrichenko (2. místo)Sice např. porazil Ivana Zacharova 4:3, ale prohrál s posledním ve své skupině V. Glebem 2:3, a to rozhodlo o jeho nepostupu. Přesto Láďa v konkurenci 205 hráčů obsadil krásné 42. místo. Patrik Petr odehrál jako nováček na tomto turnaji spoustu výborných zápasů, ale v play-off teprve sbírá zkušenosti. Velezkušený Ivan Zacharov našeho hráče do osmifinále nepustil, zvítězil 4:1 na zápasy. Patrik tak na svém prvním moskevském turnaji rozhodně nezklamal, obsadil 26. příčku. Nejzkušenější z našich, Petr Tměj, nejprve vyřadil Antti Suojanena 4:0 (2:2, 3:2, 6:4, 3:2), v osmifinále Viktorii Larichevu 4:1 (1:2, 3:2, 4:3, 5:0), která otočila nepříznivý stav ze 1:3, na 4:3 na zápasy v sérii s A. Titovem. Ve čtvrtfinále Petr úspěšně bojoval s Pavlem Gorodnitským, také 4:1 na zápasy (3:2PP, 3:1,

2:3PP, 2:1, 7:2).

Drama nabídlo semifinále, kde Petra čekal Alexandr Miloradov. Čtyři zápasy muselo rozhodnout až prodloužení, bohužel to poslední za stavu 3:3 na zápasy pro sebe získal Alexandr (4:3PP, 1:3, 1:0, 3:4PP, 5:2, 0:1PP, 1:0PP). Finálový souboj pro sebe rozhodl A. Miloradov, který porazil favorita turnaje a mistra světa Olega Dmitrichenka 4:2 na zápasy (1:2, 3:4PP, 4:2, 3:2PP, 3:2PP, 1:0). Třetí příčku obsadil další ruský hráč Maxim Borisov, který získal ve finálové skupině více bodů než náš hráč, což rozhodlo o jeho lepší pozici v konečném pořadí turnaje. Turnaj musíme z pohledu našich hráčů hodnotit kladně, další a poslední turnaj velké šestky přivítá Praha, 13. dubna. Uvidíme, jak si naši hráči poradí v konkurenci zahraničních hráčů.THC ∙ STIGA ∙ ELITES