Po loňském titulu vítězíme po šesté v řadě i v Jihlavě

admin | Zařazeno v MISTROVSTVÍ REPUBLIKY | Publikováno 02-06-2014

0

Mistrovství republiky družstev se tento rok konalo v Jihlavě na Horáckém zimním stadionu. Zvláště na nás, starší, dýchla historie místního hokejového klubu. Vždyť na ploše stadionu, kde se letos konalo naše mistrovství ve stolním hokeji, se proháněli hráči našeho historicky nejlepšího československého klubu HC Dukla Jihlava – dvanáctinásobného mistra tehdejší nejvyšší československé soutěže. Zde hrála spousta mistrů Světa, mistrů Evropy. Těch hráčů, kteří prošli tímto klubem, je obrovské množství. Připomenu pouze jednoho – Bedřicha Ščerbana, jednatele klubu, díky kterému se na Horáckém zimním stadionu 2. července 2011 pořádal první ročník Dukla Stiga Cupu, kterého se zúčastnilo 49 hráčů. V roce 2012 byl premiérově Dukla Stiga Cup zařazen do kalendáře Českého poháru, kde doufám zůstane, neboť hrát na ploše zimního stadionu je něco výjimečného a neopakovatelného.

V letošním roce bylo přihlášeno do týmové soutěže rekordně málo klubů – pouze dvanáct, které byly rozděleny do dvou šestičlenných skupin. My jsme postupně porazili Nový Rychnov 20 : 2, HC Stiga Kladno 21 : 3, Stiga HC Benátky „A“ 17 : 4, APP Gladiators Plzeň 17 : 2 a Big Bend Praha 12 : 8. Ve čtvrtfinále jsme nastoupili proti čtvrtému týmu ze skupiny „A“ BSE České budějovice. Již po první sérii jsme vedli 4 : 1 a v dalších sériích jsme náskok zvyšovali až na konečných 19 : 4. V semifinále proti nám stál loňský finalista THC Třinec. Podobně jako proti Českým Budějovicím zahráli naši hráči vynikajícím způsobem hned první sérii, po které byl stav 5 : 0 v náš prospěch. To na psychice třineckých hráčů zanechalo určité stopy a v postupu do finále proti Žabce Praha nestálo nic v cestě. Pro třinecké hráče byla porážka 5 : 16 krutá, ale na výsledku se určitě podepsala ta první série.

Náš finálový soupeř Žabka Praha porazil ve čtvrtfinále jednoznačně Stigu HC Benátky „A“ 16 : 6 a v semifinále Absolut Desperation po vyrovnaném boji nakonec 11 : 7. Finálová série začala z obou stran opatrně a nám se nepodařilo vlétnout na soupeře tak jako proti Budějovicím nebo Třinci. První dvě série jsme vyhráli shodně 2 : 1, ve třetí 3 : 1 a po třech sériích byl stav 7 : 3 v náš prospěch. Za tohoto stavu se dá leccos na výsledku změnit, ale „žabáci“ jakoby byli spokojeni s tím, že konečně získají po dvaceti letech klubovou medaili a nekladli našemu týmu v závěrečných dvou sériích žádný odpor.Čtvrtá série rozhodla, po výsledku 3 : 0 jsme mohli slavit šestý titul v řadě za sebou. K páté sérii nastoupili na obou stranách náhradníci a skóre 5 : 0 pro nás dalo výsledku konečnou podobu 15 : 3. Výborně se v našem týmu ukázal jako náhradník za Žeňu Levdanského nováček Michal Koberle, který svými výkony a výsledky mile překvapil. Ač účastník pouhých sedmi turnajů Českého poháru počínal si jako starý mazák a přispěl k zaslouženému vítězství našeho týmu na MR družstev.

Bronzovou medaili získal tým Třince, který si v boji o třetí místo poradil s týmem Absolut Desperation z Pardubic 15 : 8.

Sezonu 2013/2014 jsme zakončili šestým titulem v řadě, podařilo se nám obhájit i první místo v celoroční klubové soutěži v Českém poháru. K tomu třetí místo z Mistrovství světa klubů … Vynikající sezona! Doufejme, že v příští, která začíná v září turnajem v Praze, budeme stejně úspěšní a podaří se nám obhájit jak klubovou soutěž Českého poháru, tak i titul, o který budeme bojovat na domácí půdě klubu Žabka Praha v Satalicích.

Přeji všem hezké prázdniny a v září zase na viděnou!

.THC ∙ STIGA ∙ ELITES