Skvělé třetí místo z Mistrovství světa klubů z Letovic

admin | Zařazeno v MISTROVSTVÍ SVĚTA | Publikováno 04-04-2014

0

Po bronzové medaili z Liberce a bramborové z Petrohradu se našim hráčům podařilo mezi 31 kluby dostat až na stupně vítězů v Letovicích. Konkurence byla obrovská – do Letovic přijela spousta skvělých hráčů. Favoritem turnaje byl podle světového žebříčku nejlepší lotyšský klub BJC Laimite s jedním ruským a švédským hráčem. Náš tým byl nasazen jako druhý, ale hned za námi byla spousta klubů, zvláště ruských, které chtěly zaútočit na jednu z medailí. Přijel také kvalitní klub z Finska, Švédska, Slovenska, Ukrajiny, Maďarska.

Nesmíme také zapomenout na kvalitní české týmy, které chtěly samozřejmě ukázat, že mají ve svém středu velmi kvalitní hráče. S heslem: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ přijeli do Letovic hráči klubu Veterans Český Dub – naši staří známí Martin Drapák, Láďa a Honza Havlíkovi a Roman Tvrzník.

Sejdou se jednou za 4 roky, naposledy v roce 2010 při MS klubů v Liberci a zavzpomínají na staré dobré časy.

Kluby byly rozděleny do čtyř základních skupin, kde hrál každý s každým. Náš tým byl ve druhé skupině spolu s ruským Legionem, švédským BHK Mollan Rouge, ukrajinským THC Lisovi Haschi, maďarským Orczy–Bazis klubem, chorvatským SHK Kit Zagreb a dvěma českými kluby Big Bandem „B“ a našimi kamarády z Českého Dubu. Skupinu jsme dokázali vyhrát bez jediné ztráty, nejtěžšího soupeře ve skupině – ruský Legion v čele s Maximem Borisovem jsme porazili 10 : 6. Ve čtvrtfinále nás čekal český tým Žabka Praha „A“. „Žabáci“ k tomuto čtvrtfinálovému souboji přistoupili laxně, působili odevzdaně a bylo vidět, že si proti nám nevěří. Prohráli 2 : 10 a umožnili našemu týmu v semifinále změřit síly s ruským „slepencem“ AII Citrus – Art, který byl složen z hráčů Pyramidy, Torosu a Citrusu.

Naši hráči v boji o postup do finále bojovali vyrovnané utkání – po třetí sérii byl stav nerozhodný 6:6, v závěrečné čtvrté se štěstěna přiklonila k Rusům, kteří zvítězili 1:3, celkově 7:9.

Náš klub byl odsouzen k boji o 3. místo, sen zahrát si finále proti Lotyšům se rozplynul… – tak třeba příště. Medaili z domácího mistrovství jsme chtěli získat za každou cenu, finským Spjalerance byl ovšem těžký protivník. Série byla znovu vyrovnaná jako s Rusy, naši hráči ale toužili po bronzové medaili více a Ahti Lampi, několikanásobná medailista z MS a ME, na všechno naštěstí sám nestačil. Naši zvítězili 9 : 5 a celkově na turnaji obsadili 3. místo. Neúčast ve finále mrzí, ale s odstupem času přiznáme, že bronzová medaile má také svoji cenu.THC ∙ STIGA ∙ ELITES