Světová liga 2013-2014 zná svého šampiona

admin | Zařazeno v SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 18-03-2014

0

Vítěz Maxim BorisovNevhodný termín hned první víkend roku 2014 nedovolil žádnému hráči našeho klubu zúčastnit se populárního turnaje Světové ligy ve Švédsku. Turnaj hostilo město Malmö, stejně jako před rokem, kde se až do finále probojoval Michal Hvižď. Letos tedy turnaj bez české účasti ovládli hráči lotyšského klubu BJC Laimite, jímž patří první příčka světového žebříčku klubů. Vítězství pro sebe ukořistil Edgars Caics, který porazil Atisse Silise a vrátil mu tak porážku z mistrovství světa z norského Stavangeru. Třetí místo vybojoval rus Andrey Voskoboynikov, až čtvrtý skončil švédský hráč, hrající taktéž za BJC Laimite Carl Bindekrans.

Vítěz dvou „velkých“ turnajů (Helsinky, Riga) Maxim Borisov, do švédské metropole nedorazil, připravoval se na domácí turnaj v Moskvě, který se konal už za účasti bratrů Tmějových 15. – 16. března 2014. S Láďou a Petrem měl původně odcestovat i Žeňa Levdansky, ale svůj záměr díky politické situaci na Krymu přehodnotil a zůstal raději v České republice.

a je to doma

Prvních šestnáct hráčů Světového žebříčku mělo výhodu, postoupilo přímo do semifinálových skupin. Petr Tměj aspoň ušetřil síly, nemusel absolvovat kvalifikační skupinu. Láďa do semifinále postoupil z druhého místa své šestnáctičlenné skupiny, tam však bohužel o pouhé dva body zůstal za vysněným postupem. Skončil tak na 65. místě, na lepší umístění to tentokrát nebylo.

Petr v play-off dostal v prvním kole soupeře na rozehrání, Igora Saveljeva porazil 4:0 na zápasy. Ve druhém kole byl soupeř o mnoho těžší, finský hráč Santtu Sainio neprodal svoji kůži lacino a po těsných výsledcích prohrál 2:4 na zápasy. (2:4, 4:3, 0:1, 1:0, 2:3pp, 3:4). V osmifinále pavouk přiřkl Petrovi vítěze turnaje Moskva Open z minulého roku Alexandra Miloradova. Zápasy byly opět vyrovnané jako v minulém kole se Santtu Sainiem, každý chvilku tahal pilku. Vedení se ujal Alexandr, Petr srovnal, Alexandr šel zpět do vedení, ale Petr stav opět srovnal na 2:2 na zápasy. Na řadě byl opět Alexandr, ale Petr byl proti, ujal se po výsledku 2:3 vedení a v šestém zápase v prodloužení dotáhl sérii do vítězného konce na 2:4. Ve čtvrtfinále proti Ivanu Zacharovovi už tolik štěstí neměl, prohrál po boji 3:4 na zápasy (2:1, 3:4, 4:6, 3:1, 3:4, 2:1, 1:4) a obsadil skvělé šesté místo. V souboji o třetí místo zvítězil Edgars Caics nad Petrovým přemožitelem Ivanem Zacharovem 3:1 na zápasy.

Finále si zahrál Ivanův bratr Alexej proti suverénovi letošní sezony Maximu Borisovovi. Favorit série nenechal nikoho na pochybách, zvítězil 4:0 na zápasy (5:1, 5:4, 3:2pp, 6:2) a zajistil si třemi prvenstvími (Helsinky, Riga, Moskva) titul ve Světové lize sezony 2013/2014.THC ∙ STIGA ∙ ELITES