Swedish masters 2015 – Malmö

admin | Zařazeno v AKTUALITY, SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 09-02-2015

0

 

Yanis GaluzoDo švédského Malmö odcestovala poměrně početná výprava českých hráčů. Z našeho klubu se omluvili ze studijních a pracovních důvodů bratři Tmějovi, které v našem mikrobusu nahradili Pavel Plešák a Honza „Bohouš“ Sládek z plzeňských Gladiátorů. Na svůj první zahraniční turnaj a hned tak prestižní, jako je švédské mistrovství, odjel v doprovodu zkušených hráčů Vaška Pikla, Patrika Petra, Miloše Ševra, Ženi Levdanského, Zdendy Lopaura i náš nejmladší, Michal Kobrle.

Nervozita z cesty, trajektu i turnaje byla znát, ale Míša zvládl vše perfektně a věříme, že na svůj první zahraniční turnaj bude vzpomínat jen v dobrém. Zvláště proto, že jeho mise začala od ranních hodin turnajem juniorů a dále pak pokračovala hlavním turnajem. Porci zápasů měl Míša za sobotu vrchovatou, ale zvládl vše v pohodě. 24 juniorů bylo rozděleno po šesti do čtyř skupin, do play-off postoupil pouze vítěz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Michal měl po výhře 4:3 nad jasným favoritem Janem Pelkonenem z Finska dokonce šanci postoupit na jeho úkor do boje o medaile z prvního místa, ale v posledním zápase bohužel prohrál s Norem Magnusem Klippenem a ve vyrovnané tabulce skončil až čtvrtý. V tomto juniorském turnaji zvítězil Oskar Henriksson ze Švédska, ve finále porazil finského hráče Rene Huhtalu 3:0 na zápasy. Třetí místo obsadil Jan Pelkonen.

Do hlavního turnaje švédského mistrovství se přihlásilo 127 hráčů, tři hráči nenastoupili. Účastníci byli rozděleni do šesti základních skupin a všem 11 českým hráčům se podařilo postoupit do další fáze mezi 60 nejlepších. Mezi šestnáctku nejlepších do play-off se podařilo postoupit už jenom Patrikovi Petrovi a Žeňovi Levdanskému. Žeňa bohužel nestačil na Kevina Erikssona, prohrál 2:4 na OLYMPUS DIGITAL CAMERAzápasy (2:1, 1:6, 2:3, 0:3, 3:2, 0:3). Patrik měl formu, snadno si poradil s veteránem Larsem Fridellem 4:0 na zápasy (5:1, 7:2, 4:2, 7:1). Zvláště se dařily blafáky, Lars jen kroutil hlavou. Ve čtvrtfinále náš hráč dostal za soupeře Alise Silise a pokračoval ve skvělé formě. První zápas vyhrál 6:1, Atis nevěděl kam skočit dříve. Ve druhém zápase měl Patrik obrovskou smůlu, tvrdím si říci, že tento zápas rozhodl o celé sérii. Patrik vedl 2:1 pár vteřin před koncem, bohužel Atis haluzí vyrovnal a v prodloužení super haluzí otočil zápas ve svůj prospěch. Patrik ve třetím utkání sice zvítězil 6:4, ale v dalších třech zápasech nestačil a prohrál 0:4, 3:5, 3:4, celkově 2:4 na zápasy a byl vyřazen. Obsadil v celkovém pořadí krásné osmé místo, nejlepší z našich.

Vítězem turnaje se stal Yanis Galuzo z Ruska, který ve finále zvítězil nad Lotyšem Atisem Silisem 4:0 na zápasy (6:3, 4:2, 4:3P, 4:1). Třetí místo obsadil finský hráč Kevin EOLYMPUS DIGITAL CAMERAriksson. Stupně vítězů tedy bez domácích hráčů, ale od čtvrtého do sedmého se seřadili za sebou Henriksson, Fries, Österman a Bindekrans. Desítku doplnili ještě Oskar Henriksonn a Lars Fridell.

Umístění dalších českých hráčů: 18. Honza Dryák, 22. David Šmíd, 23. Zdeněk Matoušek mladší, 26. Kryštof Lébl, 31. Pavel Plešák, 40. Vašek Pikl, 41. Honza Sládek, 46. Zdeněk Lopaur, 59. Michal Kobrle, 60. Miloš Ševr!!

Další turnaj Světové ligy pořádají Rusové v Moskvě 14.-15. března, tam se chystají bratři Tmějovi a Patrik Petr, který se bude chtít pokusit protlačit do první desítky v pořadí Světové ligy. Rozhodne jeho umístění na domácím turnaji Czech open v Praze 25. dubna, na posledním „velkém“ turnaji. Budeme držet palce.THC ∙ STIGA ∙ ELITES