SWISS Open – ZOLLIKOFEN

admin | Zařazeno v SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 27-10-2014

0

Tři nejlepší na Swiss Open 2014_1Turnaje Světové ligy konané v Zollikofenu nedaleko Bernu se zúčastnili dva naši hráči. Jakub Sládek, který je ve Švýcarsku zaměstnán, měl ze svého nynějšího bydliště na turnaj kratší cestu než Vašek Pikl, který tradičně využívá na přesun železnici. Oba naši hráči patřili svojí kvalitou mezi nejlepší a doufali, že budou na stupních vítězů. 24 hráčů se utkalo v jedné skupině každý s každým. Byl to vlastně boj o co nejlepší umístění, protože postup do play- off mělo zajištěno 16 hráčů. V této tzv. základní skupině kraloval jednoznačně náš Jakub Sládek, který neztratil jediný bod. Porazil všechny své soupeře a jeho průměr obdržených branek byl jeden gól na zápas. Nejlepším střelcem byl náš druhý hráč Vašek Pikl, který svým soupeřům nasázel celkem 134 branek a do play-off postoupil ze třetího místa. Druhý za Jakubem skončil favorit turnaje Bjarne Axelsen, který byl podle světového žebříčku nejvýše nasazen.

A jak si vedli naši hráči v play-off? V prvním kole Jakub vyřadil Olliho Majaniemilo 4 : 0 na zápasy (6:0, 6:0, 4:2, 5:0). Vašek postoupil přes veterána Beala Luginhühla 4 : 2 na zápasy (6:1, 1:4, 3:4 PP, 3:2, 5:4, 4:3 PP). Kromě prvního zápasu byla série překvapivě vyrovnaná, ale Vašek postup zvládl. V dalším kole porazil Jakub opět bez ztráty zápasu Kenta Richtera 4 : 0 (3:2, 4:3, 4:2, 7:1). Vašek měl spoustu práce s Davidem Haslerem, prohrával 0 : 2 na zápasy a ve třetím rozhodovalo prodloužení, ve kterém Vašek nastartoval ve vývoji zápasu obrat. Další tři zápasy vyhrál (2:6, 3:4, 4:3 PP, 3:2, 4:3, 4:2) a postoupil do semifinále proti favoritovi Bjarne Axelsenovi z Dánska. Vašek sice vyhrál první zápas 3:2, ale v dalších kláních se už tak nedařilo a po výsledcích 0:3, 1:5, 0:4 a 1:4 byl odsouzen k boji o třetí místo. Přebírání ceny Kubou za 3.místo

Jakub měl v semifinále lehčího soupeře, sice švýcarskou jedničku, ale Klaus Jean-Claude neměl být pro Jakuba konečnou stanicí do finále. Bohužel Jakub nezachytil začátky zápasů, poprvé na turnaji prohrál, dokonce dva zápasy po sobě. Ve třetím zvítězil náš hráč až v prodloužení, Švýcar si však lépe vedl v prodloužení dalšího zápasu a vedl 3:1 na zápasy. Jakub nic nevzdával, zabojoval a v dalších zápasech srovnal sérii na 3 : 3 (2:1, 5:0). V rozhodujícím sedmém zápase udělal Jakub nezvykle mnoho chyb v obraně, dostal šest branek a sám dal o jednu méně. Do finále tak postoupil k velké raPoháry - Swiss Open 2014dosti domácích hráčů Klaus Jean-Claude, o třetí místo si to rozdali oba naši hráči. Jakub byl z nepostupu do finále opařen ještě v prvních dvou zápasech a Vašek celkem s přehledem vedl 2 : 0 na zápasy (4:0, 4:1). V dalších třech zápasech však Jakub svého klubového protivníka porazil 2:1, 3:2 PP a 3:1 a získal pěkný pohár za třetí místo.

Bramborová medaile tentokrát zůstala Vaškovi. Ve finále si Bjarne Axelsen poradil se švýcarským hráčem 4 : 0 na zápasy (4 : 1, 4 : 3 PP, 4 : 1, 4 : 3) a podle všech předpokladů zvedl nad hlavu pohár za první místo.
Vašek bude mít možnost získat umístění na stupních vítězů na dalším turnaji Světové ligy ve slovinské Kranji, kde bude obhajovat vítězství z loňského roku. Tak budeme držet palce.

 


25.10.2014   SWISS Open – ZOLLIKOFEN

FotoGalerie z turnaje Světové ligyTHC ∙ STIGA ∙ ELITES