V Bernu-Ittigenu triumf našich hráčů!

admin | Zařazeno v SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 06-10-2012

0

Láďa Tměj, Michal Hvižď, Petr TmějTurnaj Světové ligy Swiss Open 2012 ve švýcarském Bernu – Ittigenu tentokrát za účasti 23 hráčů byl pro naše hráče dobrým tréninkem před turnaje Českého poháru v Letovicích. V pěkném prostředí sportovního centra se nejdříve utkali každý s každým, později nejlepší 16 vyřazovacím způsobem. Z našich hráčů postoupili do play-off všichni hráči kromě Petra Sládka, který, jak sám řekl, byl tento víkend lepším řidičem než hráčem. Kromě hráčů našeho klubu se do play-off probojovali i další dva čeští hráči, kteří doplnili naši posádku při cestě na turnaj – Vašek Pikl z Gladiátorů Plzeň a Zdenda „Lopy“ Lopaur z Benátek. V osmifinále uspěl Michal, který porazil Thomase Simona 4:0. Petr zvítězil nad Rolfem Rocherem také 4:0 na zápasy.

V souboji českých hráčů vyhrál Láďa nad Zdeňkem Lopaurem 4:2 a Miloš porazil Dánku Anette Engel taktéž 4:2 na zápasy. Jediný, kdo bohužel nepřešel přes osmifinále, byl náš nejmladší – Honza Sládek, který nestačil na nejlepšího švýcarského hráče Klause Jeanna-Claudeho. Rozhodl zřejmě hned první zápas, který Honzík prohrál 1:4. Po tomto zápase psychicky nezvládl další zápasy a sérii prohrál celkově 0:4 na zápasy.

Ve čtvrtfinále měl smůlu předseda, který narazil na pozdějšího vítěze Swiss Open 2012 Michala Hviždě. Vedl sice 1:2 na zápasy, ale Michal otočil výsledek ve svůj prospěch na 4:2. Hrál se hokej, padalo dost branek, žádné úmyslné zdržování a bojovalo se naplno vždy až do konce zápasů.

Do semifinále postoupili tedy čtyři čeští hráči. Kromě našich – Michala, Petra, Ládi i plzeňský Vašek Pikl. Ten ovšem neměl proti „rozjeté mašině“ v podání Michala žádnou šanci a prohrál 0:4 na zápasy. Ve druhém semifinále došlo k velkému překvapení, když favorit celého turnaje Petr Tměj, nestačil na svého bratra Láďu a prohrál s ním boj o finále na zápasy 1:4.

Finále mělo být jednoznačnou Michalovou záležitostí, ale zápasy, až na první (5:0), byly vyrovnané a Michal zvítězil až po boji na zápasy 4:2. Byl to Michalův třetí turnaj na Swiss Open po triumfech v letech 2008, 2009 si letos připsal třetí vítězství a zkompletoval ve Švýcarsku svůj hattrick.

V boji o 3. místo zvítězil Petr Tměj nad Vaškem Piklem 3:0 na zápasy a na stupních vítězů obsadili naši hráči všechna tři místa.

Umístění dalších českých hráčů na turnaji:

4. Vašek Pikl, 6. Miloš Ševr, 10. Honzík Sládek, 12. Zdeněk „Lopy“ Lopaur, 21. Petr Sládek.

Jako předseda klubu děkuji všem zúčastněným za předvedenou hru a dobré výsledky. Doufám, že tento turnaj byl dobrou přípravou na turnaj Českého poháru, který nás čeká 20. října v Letovicích.THC ∙ STIGA ∙ ELITES