Václav Pikl obhájil prvenství ve slovinském Kranji

admin | Zařazeno v SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 10-11-2014

0

Nejlepší hráčiStejný počet 24 účastníků jako ve švýcarském Zollikofenu přijelo 8. 11. 2014 do slovinského Kranje bojovat o další body do Světové ligy. Z našeho klubu se turnaje zúčastnil obhájce prvenství z loňského roku Vašek Pikl, který pocit z vítězství zažil poprvé na tomto turnaji už v roce 2008. Jeho cílem bylo zvítězit a odpoutat se Bjarne Axelsenovi z Dánska, který, stejně jako Vašek, dvakrát tento turnaj vyhrál – v roce 2010 a 2011. Velkým favoritem byl také nejlepší chorvatský hráč Kristijan Curkovic. Ten se také mohl pochlubit dvěma vítězstvími z let 2009 a 2012.
Systém turnaje byl stejný jako ve Švýcarsku. Hráči hráli v základní skupině každý s každým, do play-off postoupilo prvních šestnáct hráčů. Vašek si vedl dobře, do vyřazovacích bojů postoupil z druhého místa. (První byl Kristijan Curkovic). Raritou pro Vaška byly tři porážky – od bratrů Skrlepových – Nejce, Roka a Bernarda. Pravidelný účastník Českého poháru Simon Thomas z Big Bandu Praha obsadil v základní skupině až 11. místo a do play-off nastupoval s cílem svojí pozici vylepšit.

V osmifinále Vašek zvítězil nad Janem Stankovičem kontumačně 4 : 0 na zápasy, ke kterým soupeř nenastoupil. Chvíle oddechu a nabrání nových sil do čtvrtfinále proti Uroši Malanovičovi se hodilo. Vašek po odpočinku zvítězil i v dalším souboji, tentokrát 4 : 1 na zápasy (4:6, 2:1, 5:0 a 3:2 PP). Největší a nejtvrdší oříšek čekal na Vaška v semifinále. Simon Thomas, kterému základní skupina moc nešla, se v play-off r

Nejlepší hráči 2

ozjel jak mašina a najednou stál proti našemu hráči v boji o finále. Vašek začal dobře, vedl 3 : 1 na zápasy (5:2, 6:5, 3:6 a 5:3), ale Simon nic nevzdával a bojoval o naději na zvrat. Další dva duely vyhrál 1:2 a 2:3 a musel rozhodnout poslední sedmý zápas. Bylo to pro oba těžké, znají se z turnajů českého poháru a ví předem, co jeden nebo druhý provede za akci. Vašek byl šťastnější a svého soka dokázal porazit 4 : 1.

FinálTrofej pro vítězee proti K. Curkovicovi bylo jako na houpačce. Vašek zvítězil v prvních dvou duelech (4:3 PP a 4:3), pak se třikrát v řadě radoval Kristijan (3:2, 3:1, 3:1) a vypadalo to, že zápas zvládne do vítězného konce, že jedno vítězství už uhraje. Jenže, Vašek nikdy nic nevzdá, i kdyby prohrával 0 : 3 na zápasy, jde do boje jako lev, kousne a nepustí. Nejprve sérii vyrovnal na 3 : 3 vítězstvím 4 : 1 a v posledním zápase ubojoval výhru 2 : 1. Tím se stal trojnásobným vítězem Slovenia Open. Třetí místo nakonec po špatném začátku obsadil Simon Thomas, který porazil Anze Bozice 4 : 2 na zápasy (4:1, 3:2, 9:3, 1:5, 3:4 PP a 4:3 PP).

 
Na další turnaj Světové ligy se hráči našeho klubu chystají již ve větším počtu, do švédského Malmö pojedeme ale až v únoru příštího roku.

 THC ∙ STIGA ∙ ELITES