Václav Pikl vítězem Slovenia Open 2013

admin | Zařazeno v AKTUALITY, SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 10-11-2013

0

Do Slovinska na třetí malý turnaj světové ligy odjížděl jediný náš zástupce s přesvědčením, že do třetice nemůže být znovu druhý, ale chtěl konečně přivézt pohár a medaili za místo první. Byl při absenci svého rivala z Dánska Bjarne Axelsena největším favoritem, i když přihlášení chorvatští hráči, zejména Marko Curkovic, byl pro Vaška vážným konkurentem v boji o vítězství. Účast na turnaji nebyla nijak vysoká, zúčastnilo se pouhých 22 hráčů. Play-off mělo zajištěno 16 hráčů, hrála se jedna skupina každý s každým. Vašek Pikl si vybral pro play-off nejlepší pozici, postoupil z 1. místa a jednoznačně porazil šestnáctého hráče Mika Skrlepa 4 : 0 na zápasy (6:0, 9:0, 5:0, 9:2). Ve čtvrtfinále nastoupil proti největšímu soupeři na turnaji Marku Curkovicovi. Ze začátku šlo všechno hladce, až byl Vašek překvapený, že vedl 3:0 na zápasy (2:1, 7:4, 4:2). Potom nastal zlom, Marko se vzchopil a dokázal vyrovnat na 3:3 (3:4, 1:2 PP, 0:1). Musel rozhodnout poslední možný sedmý zápas, který pro sebe rozhodl Vašek poměrem 3:2 a postoupil do semifinále, kde ho čekal Nejc Skrlep.

Kromě druhého utkání, které Vašek vyhrál 4:3 po prodloužení, byla série jednoznačná a celkově tedy na zápasy 4 : 0 (2:0, 4:3 PP, 5:1, 6:2). Ve finále stál proti Vaškovi nám neznámý Tim Weisseisen, který ať dělal, co dělal, proti nažhavenému Vaškovi neměl šanci. Pohár chtěl Vašek získat za každou cenu, druhých míst měl už dost. Finále nebylo na branky tak bohaté jak osmifinále či čtvrtfinále, ale po vítězství 2:0, 3:2, 4:2 a 4:2 – na zápasy 4 : 0, mohl Vašek zvednout nad hlavu pěkný pohár pro vítěze turnaje. V celkovém pořadí světové ligy tak po třech započítaných turnajích zaujímá Vašek krásné 6. místo.

Letos nás čeká ještě jeden turnaj světové ligy – v Lotyšsku. Bude se hrát v hlavním městě – v Rize. Hned po novém roce pojedeme pravděpodobně ve větším počtu do švédského Malmö, na které máme z loňského roku příjemné vzpomínky díky Michalu Hvižďovi, který tam získal krásné 2. místo.THC ∙ STIGA ∙ ELITES