Vašek Pikl dvakrát druhý – v Dánsku i ve Švýcarsku

admin | Zařazeno v AKTUALITY, SVĚTOVÁ LIGA | Publikováno 19-10-2013

0

2. Vaclav Pikl, 1. Bjarne Axelsen, 3. Martin ZenisekJediný český účastník a hráč našeho klubu Vašek Pikl nastoupil na prvním turnaji evropské části turnajů Světové ligy v dánském Bronderslevu. Mezi favority turnaje patřili zejména hráči zúčastňující se českého poháru jak v minulosti (Bjarne, Axelsen), tak v současnosti (Vašek Pikl, Simon Thomas). Zajímavostí turnaje bylo play-off na tři vítězná utkání, kdy každé utkání se hrálo do devíti vstřelených branek. Bjarne zřejmě chtěl natahovat turnaj do pozdních nočních hodin. Účast nebyla nijak valná, pouhých 20 hráčů. Náš hráč prošel celkem suverénně čtvrtfinále i semifinále po vítězstvích vždy 3:0 na zápasy, aby ve finále narazil na prezidenta ITHF a pořadatele turnaje Bjarna Axelsena. Ten zvítězil v předešlých letech na svém turnaji již čtyřikrát za sebou – v roce 2011 s ním ve finále prohrál Michal Zunka, David Šmíd byl třetí – oba ze Svitav.

Vašek chtěl samozřejmě domácího hráče porazit, ale první dva zápasy prohrál shodně 8:9, ve třetím zvítězil 9:7, ve čtvrtém 9:8 a začaly problémy s křečemi v prstech. Vašek tím vždy při dlouhých kláních trpěl, finále se hrálo pomalu tři hodiny a prohra 6:9 v rozhodujícím zápase byla ještě milosrdná. Přesto Vašek bojoval jako lev a druhé místo je krásné a patří mu za něj dík. Simon Thomas jistě myslel na boj o finále, ale bohužel pravidelný účastník českých pohárů přijíždějící na turnaje až z Berlína zklamal a skončil až na devátém místě. Na stupních vítězů doplnil Bjarneho a Vaška, Arne Johannes Holmin.

Druhé stříbro získal Vašek Pikl ve švýcarském Zürichu, na dalším menším turnaji Světové ligy. Byl opět jediným naším hráčem na turnaji. Z Čechů ho na turnaji doplnili jeho bývalí kolegové z Gladiátorů Martin Ženíšek a Pavel Kubrt, z Berlína přijel i náš starý známý Simon Thomas, který chtěl vylepšit svoje umístění z dánského turnaje. Počet účastníků nebyl o mnoho vyšší než v Dánsku, pouhých 22 hráčů. Do play-off postupovalo 16 nejlepších. Vašek cestou do finále vyřadil 4:1 na zápasy Klause Ramona, stejným výsledkem 4:1 Jurie Artamonova a do třetice 4:1 Jean-Clauda Klause. Ve finále se Vaškovi už tolik nedařilo, podlehl 0:4 na zápasy svému přemožiteli z Dánska, Bjarnu Axelsenovi. Na třetím místě skončil další český hráč, Martin Ženíšek. Ten v boji o bronz přehrál 3:2 na zápasy Jean-Clauda Klause. Několik málo fotografií z turnaje.

Další turnaj Světové ligy bude už prvním velkým turnajem.Pořadateli budou Finové a hrát se bude v Helsinkách, na Olympijském stadionu.THC ∙ STIGA ∙ ELITES